Změna není pro každého

Je sobota, prší (zaplať pán bůh), polovina lidí je v Olympii a druhá zevluje po netu 😄 Tak se pojďme při tom lelkování aspoň trošku osobně rozvíjet, dnes na téma parádní: ZMĚNA.

Změna je to, co dává životu dynamiku a řekla bych, i smysl. Děje se prakticky neustále, ať chceme nebo ne. Svět kolem nás se nepřetržitě mění a je lepší to přijmout, než vzdorovat a zůstávat si v tom svém. Jsou změny malé a nevýznamné a změny obrovské, životní. Některé jsme sami vyvolali, jiné jsme si nepřáli ani v nejhorším snu, ale stejně se s nimi musíme popasovat. Zkrátka, jediná životní konstanta je změna.

Zaměřím se teď jen na jeden druh změny – na změnu, kterou hluboko uvnitř cítíme, že potřebujeme, ale nechce se nám do ní, nebo ani nevíme jak na to, nemáme odvahu, přešlapujeme na místě, i když jasně cítíme, že už se tam hodně dlouho trápíme. Může jít o práci, o vztah, o zdraví, o cokoliv.

Řekněme si jasně, že ZMĚNA BOLÍ! Změna není pro každého. Změna chce sakra odvahu vykročit ze své komfortní zóny, kde už to znám, a i když to za moc nestojí, cítím se tam bezpečně. To vykročení fakt bolí a překonat tuto bolest a utrpení pomůže jedině silná motivace k jasnému cíli, který je pro nás hodně „sexy“, rozuměj přitažlivý 😉

A tím jsem (velmi zjednodušeně) popsala celý koučink: řeknete, kde jste, co vás trápí a popíšete, co přesně chcete místo toho, svůj cíl, jak nejlíp to umíte. Společně s koučem ověříte, jestli je to opravdu váš cíl, a věřte, že to bývá fuška 🥵 Ale když se tohle podaří, je vyhráno! Správně definovaný cíl, kterého chcete dosáhnout, je srdcem koučinku, protože když znáte cíl a umíte si ho barvitě představit, cestu k němu stoprocentně najdete 😊 Platí to i obráceně: když nevíte, co chcete, je jisté, že nikam nedojdete.

Takže je to na vás. Můžete klidně celý život přešlapovat na místě a říkat, jak máte smůlu, jak jste strašně chtěli, ale nemohli z mnoha a mnoha dobrých důvodů. Nebo můžete bouchnout do stolu a ZMĚNIT TO! Jdeme na to?

A nestyďte se příspěvek sdílet, pokud s vámi rezonuje 😉
Přeji krásný květen a odvahu ke změnám 🍀