Nejlepší věci jsou zadarmo

Je to vážné. Podceňovala jsem to a teď se trochu stydím. Ano, řeč je o koronaviru. Když vidím počty nakažených a hlavně pomalu ale jistě se zahlcující nemocnice, byla chyba brát tuto hrozbu na lehkou váhu. Když se dívám na parte dvou lidí, které jsem osobně znala (a nebyli to nemocní staříci), byla chyba sdílet názory sice respektovaných odborníků, ale z jiných oborů medicíny. Říkám to s veškerou pokorou, o níž jsem minule psala.

Bude to chtít hodně pokory od nás všech, abychom vzali situaci plně na vědomí, začali se chovat zodpovědně a snížili pobyt mimo domov na nezbytné povinné minimum. Bude to chtít hodně pokory, přestat neustále nadávat, stěžovat si a ukazovat prstem na všechny okolo, kdo co řekl a zavinil, jak je vláda blbá a rozhodují samí pitomci. Nic z toho nepomůže. Naopak, takový přístup v nás vytváří negativní emoce, které šíříme dál. Snižujeme tak zbytečně imunitu nejen sobě, ale i okolí.

Zkusme to opačně. Každý se můžeme chovat zodpovědně a ohleduplně, respektovat pravidla, neignorovat desinfekci rukou v obchodech, dávat si roušku i na nos, protože pod nosem je k ničemu. Můžeme nabídnout pomoc starším, ať už rodičům nebo 80-leté sousedce. Možná jsou to maličkosti, ale ty maličkosti se sčítají a ve výsledku pomohou odvrátit to nejhorší, a tím je kolaps nemocnic.

Každý z nás má IHNED a ZDARMA k dispozici tu nejúčinnější zbraň v tomto boji: pokorný, zodpovědný přístup, respekt k pravidlům a pomoc jiným. Vedlejším produktem tohoto přístupu je dobrý pocit ze sebe samého, lepší nálada a pozitivní energie, zlepšující imunitu. A to je taky nakažlivé 😉
Zkrátka: nejlepší věci jsou zadarmo!

Zadarmo je opět i moje pomoc lidem postiženým strachem a úzkostí z koronavirové nákazy, kterých znovu přibývá. Proto pokud potřebujete pomoc vy, nebo kdokoliv, koho znáte, neváhejte se ozvat.