Na co jste v životě přišli?

Zatraceně dobrá otázka! Inspirovalo mě video, sílené kamarádem (díky Marceli), kdy známé osobnosti odpovídají na tuto „jednoduchou“ otázku. Odpověď na ni odráží všechno podstatné, co se nám v životě odehrálo. Je to otisk lidí, kteří nás formovali a dosud posbírané vlastní zkušenosti. Je v ní naše vnitřní nastavení, naše víra a hodnoty, i to, čím právě procházíme.

Ještě před deseti dny bych na ni odpověděla, že jsem přišla na to, že nejdůležitější je zůstat věrný sám sobě, dělat věci tak nejlépe, jak v daný moment umím, být slušný člověk a pěstovat dobré vztahy.

Dnes bych odpověď ještě rozšířila o staronovou zkušenost, že v krizi se nejlépe ukáže, kdo je kdo, a že je kolem mě opravdu hodně dobrých lidí, připravených okamžitě a nezištně nabídnout pomocnou ruku nejrůznějším způsobem, od rychlého zajištění lékařských vyšetření pro maminku, která je nemocná, přes nabídku Charity na pomoc v domácnosti, podporu přátel, ať už v podobě koláčů od sousedky, písničky s věnováním z rádia, nabídky kafe na lavičce pod Špilberkem při čekání na pacienta, pozvání na podomácku vyrobený Cosmopolitan (drink, ne časopis 😉) nebo prosté popovídání.

Tak na to jsem přišla já: že život je krásný, problémům navzdory, a že když ho nežijete blbě, máte kolem sebe dost skvělých lidi, kteří vás vždycky podrží 💞

Na co jste v životě přišli Vy?