Mé vzdělání a praxe

Vzdělání a praxe

  • Slovenská technická univerzita v Bratislavě, Fakulta chemicko-technologická, Katedra Managementu 
  • 28 let praxe v manažerských pozicích na ekonomických a finančních odděleních několika firem

Kurzy 

Business Success (2018 – 2019) 

  • Vedení lidí a motivace 
  • Efektivní komunikace

Akademie osobnostního rozvoje AKOR (2018 – 2019) 

  • Kouč osobního rozvoje 1. stupeň 
  • Posilovna mysli 2. stupeň 
  • Kouč osobního rozvoje 2. stupeň 
  • Osobní talent

Jak to přišlo?

Každý konec znamená nový začátek. Potíž je v tom, že když prožíváme bolavý konec, neumíme si žádný nový začátek představit. Tak to bylo i se mnou na podzim 2017. Potácela jsem se v úzkostech a depresi po bolavém a vleklém konci jednoho vztahu. Antidepresiva vám sice pomohou znovu fyzicky fungovat, spát a jíst, ale příčinu nemoci vaší duše nevyřeší. Tu je potřeba hledat, pojmenovat a pracovat na jejím odstranění. A to je dlouhý proces. A je to ještě složitější. Nenajdete ji ve vnějším světě, je třeba hledat v sobě. V rámci snahy o zvednutí se prachu jsem absolvovala psychoterapii a několik dalších alternativních terapií. Každá měla něco do sebe a všem terapeutům jsem vděčná. 

Co byl ale doslova převrat, to byl koučink. Nejprve individuální a vzápětí koučovací výcvik, který jsem zahájila v březnu 2018 v Akademii osobnostního rozvoje AKOR v Brně u lektorky Markéty Hamrlové. Intenzivní práce ve skupině deseti lidí, okamžité procvičování otázek a technik v tříčlenných skupinkách kouč-koučovaný-pozorovatel, každý se protočí v každé roli, několikrát denně. Bylo to vyčerpávající, ale neskutečně výživné a fantastické. Ta energie, co tam byla, na to nikdy nezapomenu. Chtěla jsem pracovat na sobě, proto jsem do toho šla, ale tehdy mě poprvé napadlo, že bych ten osobní posun mohla zprostředkovávat i jiným.

V dubnu 2018 jsem dokončila kurz Kouč osobního rozvoje 1. stupeň, zakončený skutečným koučovacím rozhovorem s opravdovým klientem s použitím některé z technik před lektorem.

Následoval kurz Posilovna mysli a jelikož nejsem troškař, hned 2. stupeň. NLP techniky, neboli techniky neurolingvistického programování, to byla teprve pecka. Jsou to transové techniky, zvláštní, rychlé a účinné. Nic mě tak nebavilo, jako tohle.

V listopadu 2018 jsem absolvovala výcvik Kurz osobního rozvoje 2. stupeň, rozšířený o další techniky, psychosomatiku a práci se stresem. Tím pádem jsem získala Osvědčení o rekvalifikaci ve vzdělávacím programu akreditovaném MŠMT pro pracovní pozici kouč.

V březnu 2019 jsem si výcvik ještě doplnila o kurz Osobní talent. Techniky k objevení vlastního talentu – to byla zábava 😊